PODODDZIAŁ UROLOGII

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oddział Urologii specjalizuje się w kompleksowym leczeniu nowotworów układu moczowego (nerki, górne drogi moczowe, pęcherz moczowy i cewka moczowa) jak i nowotworów męskich narządów płciowych (gruczoł krokowy, jądra, prącie). Dzięki zapleczu oddziałów chemioterapii i radioterapii możliwe jest skojarzone leczenie nowotworów zgodnie z najnowszymi zasadami obowiązującymi na całym świecie. Możliwość leczenia skojarzonego daje Oddziałowi unikalną pozycję w województwie mazowieckim gdyż jedynym innym ośrodkiem zapewniającym tak kompleksowe leczenie nowotworów jest Centrum Onkologii w Warszawie. Kameralność szpitala daje bliski kontakt pomiędzy zespołami leczącymi i sprawia przyjazną atmosferę dla leczenia chorych.
W ramach ambulatorium oddziału prowadzona jest również obserwacja i kontrola chorych po przebytym leczeniu.
W oddziale prowadzone jest leczenie operacyjne nowotworów na drodze wszystkich dostępnych metod (klasyczne zabiegi otwarte, zabiegi laparoskopowe jak i zabiegi endoskopowe). Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem operacyjnym.
Szczególną specjalizacją oddziału jest wykonywanie rozległych radykalnych zabiegów onkologicznych w przypadku raka gruczołu krokowego (prostatektomia radykalna) i pęcherza moczowego (cystoprostatektomia, w tym z wytworzeniem zastępczego pęcherza jelitowego).
Oczywiście oprócz rozległych zabiegów onkologicznych możliwe jest wykonywanie wszystkich zabiegów operacyjnych chorób i wad wchodzących w zakres urologii.
Chorzy leczeni w naszym oddziale przebywają w przestronnych 1, 2 i 3 osobowych salach wyposażonych w pełen węzeł sanitarny, klimatyzowanych i pod troskliwą opieką lekarską i pielęgniarską.
Bezpieczeństwo leczenia w okresie pooperacyjnym zapewnia w pełni wyposażona Sala Pooperacyjna umożliwiająca ciągłe monitorowanie funkcji życiowych. Dodatkowym zabezpieczeniem w przypadku rozległych zabiegów i stanów zagrożenia życia jest funkcjonujący na terenie szpitala Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Ordynator Pododdziału:
dr n. med. Tomasz Chwaliński, specjalista II stopnia urologii - były wieloletni adiunkt Kliniki Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii w Warszawie, od początku pracy zawodowej związany z leczeniem nowotworów dróg moczowych. Ekspert w leczeniu nowotworów układu moczowego.

Zespół lekarski:
dr n. med. Adam Gajda, specjalista II stopnia urologii - były wieloletni adiunkt Kliniki Urologii CMKP w Warszawie. Doświadczony urolog zajmujący się całością zagadnień urologicznych. Ekspert w leczeniu nowotworów układu moczowego.

lek. med. Grzegorz Kapuściński - specjalista II stopnia chirurgii ogólnej, specjalista urologii FEBU, certyfikat andrologii klinicznej, były asystent Oddziału Urologi Szpitala Bielańskiego bogate doświadczenie zdobył podczas specjalizacji w Klinice Urologii Centrum Onkologii w Warszawie.

lek med. Adam Zakościelny, specjalista II stopnia urologii - były wieloletni pracownik wiodących Oddziałów Urologii w Warszawie. Po uzyskaniu specjalizacji z Urologii w Klinice Urologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pracownik Kliniki Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii, a następnie Kliniki Urologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Wybitnie wszechstronnie wykształcony urolog. Ekspert w leczeniu nowotworów układu moczowego.

lek. med. Grzegorz Rogowski - absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Podstawy rzemiosła chirurgicznego zdobywał jeszcze jako student w Klinice Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii-Instytutu, a następnie w Klinice Urologii i Urologii Onkologicznej CSK MSWiA. Pracował w II Klinice Urologii CMKP w Szpitalu Bielańskim.

Naczelna Pielęgniarka:
mgr. Barbara Wojnowska

tel. 22/ 766 15 00 wew. 300

barbara.wojnowska@szpitalonkologiczny.pl

Obsługa "cookies" (ciasteczek) na stronie Mazowieckiego Szpitala Onkologicznego