ODDZIAŁ ANESTEZJOLOGII I INTENSYWNEJ TERAPII

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W strukturze szpitala funkcjonuje 10 łóżkowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii wyposażony w wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny, zatrudniający wysokokwalifikowanych i doświadczony personel medyczny - zespół lekarzy anestezjologów i pielęgniarek anestezjologicznych wyróżniających się poza wysokimi kwalifikacjami przyjaznym i serdecznym podejściem do pacjenta zapewniającym poczucie bezpieczeństwa.

Ordynator Oddziału:

lek. med. Agnieszka Różańska, specjalista anestestezjologii i intensywnej terapii - absolewntka II wydziału lekarskiego WUM, jako lekarz rezydent a nastęnie asystent pracowała w OAiIT w Szpitalu w Wołominie, od 2019 roku pracuje w MSO w Wieliszewie.

Zespół lekarski:

lek. med. Mirosława Matejuk, specjalista II stopnia anestezjologii i intensywnej terapii - wieloletnie doświadczenia anestezjologiczne zdobywała w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Bielańskiego, prywatnych placówkach medycznych w Warszawie (Szpital Grupy LUX MED).Wspierała leczenie paliatywne i hospicyjne w zakresie domowej wentylacji nieuleczalnie chorych.

lek. med. Piotr Mazurek, specjalista II stopnia anestezjologii i intensywnej terapii - były starszy asystent Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii, I Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, anestezjolog Oddziału Intensywnej Terapii Szpitala Bielańskiego oraz Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

lek. med. Wanda Seklemow – Adamczyk, specjalista II stopnia anestezjologii i intensywnej terapii - były starszy asystent Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Bielańskiego w Warszawie, anestezjolog w prywatnych zabiegowych placówkach medycznych: Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej, Carolina Medical Center, Szpitalu Damiana w Warszawie. Wspierała prace Hospicjum Domowego St. Vincent Medical Center w zakresie domowej wentylacji przewlekle chorych. Członek Europejskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej (ESRA). Specjalista w zakresie znieczuleń zarówno dorosłych jak i dzieci oraz znieczuleń regionalnych.

lek. med. Dariusz Suchcicki, specjalista II stopnia anestezjologii i intensywnej terapii - były Dyrektor ds. Medycznych oraz starszy asystent Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Posiadający bogate doświadczenie anestezjologiczne zdobyte w szpitalach w Hiszpanii.

dr n. med. Agnieszka Próchnicka - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, specjalista chorób wewnętrznych II stopnia - wieloletni asystent Kliniki Chorób Wewnętrznych, Nefrologii i Dializoterapii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, współautorka wielu publikacji naukowych z zakresu nefrologii.

lek. Barbara Paciorek-Dorobińska, specjalista II stopnia anestezjologii i intensywnej terapii - absolwentka II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, były asystent Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Bielańskiego oraz starszy asystent Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie.

lek. Iwa Jonik - specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii - absolwentka Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Kijowie. Swoje wieloletnie i wszechstronne doświadczenie zdobywała podczas pracy w Szpitalu Dzieciątka Jezus oraz Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie. Jej zainteresowania badawcze skupiają się na zależnościach pomiędzy stylem życia oraz sposobem odżywiania a rozwojem schorzeń, w tym nowotworów.

lek. Marta Kornas, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii - uzyskała dyplom Europejskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Wieloletni pracownik II Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii WUM, gdzie oprócz praktyki klinicznej również zajmowała się działalnością dydaktyczną. Obecnie związana z Kliniką Kardiochirurgii Wojskowego Instytutu Medycznego rozwija swoje zainteresowania w zakresie kardioanestezjologii.

lek. med. Marek Świderski - jest absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Pracuje również jako starszy asystent w Klinice Kardiochirurgii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Specjalizuje się w anestezjologii i intensywnej terapii. W Mazowieckim Szpitalu Onkologicznym zajmuje się przede wszystkim zakładaniem dostępów naczyniowych.

Pielęgniarka koordynująca OAiIT:
Ilona Kubera

tel. 22/ 766 15 00 wew. 160

i.kubera@szpitalonkologiczny.pl

Obsługa "cookies" (ciasteczek) na stronie Mazowieckiego Szpitala Onkologicznego