PODODDZIAŁ CHIRURGII ONKOLOGICZNEJ

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pododdział Chirurgii Onkologicznej prowadzi kompleksowe leczenie w zakresie nowotworów piersi, nowotworów przewodu pokarmowego w tym przełyku, żołądka, jelita cienkiego i grubego, trzustki i wątroby, nowotworów skóry, nowotworów tarczycy oraz nowotworów narządu rodnego.
Chorym leczonym w naszym pododdziale proponujemy pobyt w przestronnych 1, 2 i 3 osobowych salach wyposażonych w pełen węzeł sanitarny, zapewniając troskliwą opiekę lekarską i pielęgniarską, z pełnym dostępem do psychologa i rehabilitanta, którzy pomagają w trudnej sytuacji radzenia sobie z chorobą nowotworową.
W okresie pooperacyjnym pacjenci przebywają na salach pooperacyjnych zapewniających monitorowanie istotnych funkcji życiowych. W przypadku rozległych operacji lub w stanach zagrożenia życia chorzy leczeni są w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Ponadto jako jedyni obok Centrum Onkologii Instytutu w Warszawie w województwie mazowieckim oferujemy leczenie uzupełniające radioterapię i chemioterapię przed lub pooperacyjną.
W przypadku nowotworów piersi proponujemy wykonanie mastektomii jak i leczenie oszczędzające z wykonaniem procedury węzła wartowniczego. Istnieje również możliwość rekonstrukcji piersi. W zakresie diagnostyki guzów piersi oferujemy USG, mammografię, biopsję cienkoigłową, gruboigłową oraz mammotomiczną pod kontrolą USG.
Wszystkie operacje w zakresie przewodu pokarmowego wykonywane są techniką staplerową zmniejszającą ilość powikłań pooperacyjnych. W nowotworach odbytnicy stosujemy radioterapię przedoperacyjną, która w istotny sposób poprawia wyniki leczenia. W leczeniu przerzutów do wątroby stosujemy termoablację i termoresekcję.
W przypadku nowotworów skóry oprócz usunięcia chorej tkanki przeprowadzamy rekonstrukcję plastyczną miejsca operacji. W przypadku nowotworów tarczycy zgodnie z obowiązującą wiedzą oprócz usunięcia tarczycy stosujemy zmodyfikowaną technikę usunięcia węzłów chłonnych.
W przypadku nowotworów narządów rodnych nasze chore leczone są w sposób skojarzony z zastosowaniem, w zależności od wskazań, brachyterapii, radioterapii i chemioterapii.

Ordynator Pododdziału:
lek. med. Dariusz Dybowski, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej - posiadający szerokie umiejętności w zakresie chirurgicznego leczenia chorób przewodu pokarmowego, piersi, tarczycy, chorób proktologicznych, przepuklin brzusznych i żylaków kończyn dolnych.

Zespół lekarski:
dr n. med. Robert Chmielewski, specjalista II stopnia chirurgii onkologicznej - były wieloletni adiunkt w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Centrum Onkologii Instytucie w Warszawie, specjalista w zakresie chirurgii piersi i tarczycy.

dr hab. n. med. Dariusz Dziedzic

lek. med. Krzysztof Piech

dr n. med. Ahmad Sinjab, Specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, specjalista transplantologii klinicznej.- Były wieloletni pracownik i współpracownik Szpitala klinicznego CM UMK oraz Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Ponad 23 lata doświadczenia w chirurgii ogólnej i onkologicznej, a w szczególności w chirurgii wątroby i przewodu pokarmowego.

lek. med. Marcin Ujazdowski specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej specjalizuje się w chirurgicznym leczeniu przewodu pokarmowego, piersi, tarczycy, skóry, chorób proktologicznych, przepuklin brzusznych oraz żylaków kończyn dolnych.

dr n. med. Halina Żak, specjalista położnik i ginekolog, ginekolog onkolog - były wieloletni konsultant w Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, ekspert w dziedzinie leczenia operacyjnego nowotworów jajnika, szyjki i trzonu macicy i sromu, a także leczenia zaburzeń statyki narządu rodnego (wypadanie i obniżanie narządu rodnego), nietrzymanie moczu. Specjalista w zakresie zabiegów małoinwazyjnych- laparoskopii i histeroskopii.

Naczelna Pielęgniarka:
Barbara Żelazowska

tel. 22/ 766 15 00 wew. 300

barbara.zelazowska@szpitalonkologiczny.pl

Obsługa "cookies" (ciasteczek) na stronie Mazowieckiego Szpitala Onkologicznego