ODDZIAŁ ANESTEZJOLOGII I INTENSYWNEJ TERAPII

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W strukturze szpitala funkcjonuje 10 łóżkowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii wyposażony w wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny, zatrudniający wysokokwalifikowanych i doświadczony personel medyczny - zespół lekarzy anestezjologów i pielęgniarek anestezjologicznych wyróżniających się poza wysokimi kwalifikacjami przyjaznym i serdecznym podejściem do pacjenta zapewniającym poczucie bezpieczeństwa.

Ordynator Oddziału:
lek. med. Arkadiusz Szyszkowski, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii- wieloletni asystent i starszy asystent Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, Szpitala Grochowskiego w Warszawie oraz współpracownik Kliniki Chirurgii Plastycznej dr Grzesiak w Warszawie.

Zespół lekarski:
lek. med. Dawid Foryś

lek. med. Marcin Kowalski, specjalista II stopnia anestezjologii i intensywnej terapii- wieloprofilowe doświadczenie osiągnął pracując w Oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie oraz Szpitalu Uniwersyteckim w Roskilde w Danii. Specjalista z zakresu blokad regionalnych oraz zarządzania sytuacją kryzysową.

lek. med. Marek Makarewicz, specjalista II stopnia anestezjologii i intensywnej terapii- lekarz z wieloletnim, wszechstronnym doświadczeniem w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, zdobytym w Oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie oraz Szpitalu Grupy LUX MED oraz wielu zagranicznych ośrodkach klinicznych.

lek. med. Mirosława Matejuk, specjalista II stopnia anestezjologii i intensywnej terapii- wieloletnie doświadczenia anestezjologiczne zdobywała w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Bielańskiego, prywatnych placówkach medycznych w Warszawie (Szpital Grupy LUX MED).Wspierała leczenie paliatywne i hospicyjne w zakresie domowej wentylacji nieuleczalnie chorych.

lek. med. Piotr Mazurek, specjalista II stopnia anestezjologii i intensywnej terapii- były starszy asystent Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii, I Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, anestezjolog Oddziału Intensywnej Terapii Szpitala Bielańskiego oraz Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

lek. med. Wanda Seklemow – Adamczyk, specjalista II stopnia anestezjologii i intensywnej terapii- były starszy asystent Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Bielańskiego w Warszawie, anestezjolog w prywatnych zabiegowych placówkach medycznych: Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej, Carolina Medical Center, Szpitalu Damiana w Warszawie. Wspierała prace Hospicjum Domowego St. Vincent Medical Center w zakresie domowej wentylacji przewlekle chorych. Członek Europejskiego Towarzystwa Anestezji Regionalnej (ESRA). Specjalista w zakresie znieczuleń zarówno dorosłych jak i dzieci oraz znieczuleń regionalnych.

lek. med. Dariusz Suchcicki, specjalista II stopnia anestezjologii i intensywnej terapii- były Dyrektor ds. Medycznych oraz starszy asystent Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Posiadający bogate doświadczenie anestezjologiczne zdobyte w szpitalach w Hiszpanii.

lek. med. Michał Zygner - specjalista z dziedziny anestezjologii i intensywnej terapii.- Szkolenie specjalistyczne odbył w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie oraz w Szpitalu Powiatowym w Wołominie. Były pracownik Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Instytutu Kardiologii w Aninie.

dr n. med. Agnieszka Próchnicka - specjalista chorób wewnętrznych II stopnia, w trakcie specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii- wieloletni asystent Kliniki Chorób Wewnętrznych, Nefrologii i Dializoterapii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, współautorka wielu publikacji naukowych z zakresu nefrologii; szkolenie specjalizacyjne odbywa w Mazowieckim Szpitalu Onkologicznym w Wieliszewie.

Pielęgniarka koordynująca OAiIT:
Ewa Stasińska-Brudek

tel. 22/ 766 15 00 wew. 160

ewa.stasinska-brudek@szpitalonkologiczny.pl

Obsługa "cookies" (ciasteczek) na stronie Mazowieckiego Szpitala Onkologicznego