AKTUALNOŚCI

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zgodnie z zapowiedzią kontynuujemy spotkania z dietetyk mgr Iwoną Sajór specjalistką w zakresie żywienia chorych onkologicznie z Instytutu Żywności i Żywienia.
Cykl wykładów podzieliliśmy tematycznie, tak by szerzej omówić problematykę żywienia w poszczególnych rodzajach nowotworów. W tym roku odbędą się jeszcze trzy wykłady:
29 IX 2016 r.- żywienie w raku jelita grubego, wątroby, trzustki
26 X 2016 r.- żywienie w raku jamy ustnej, przełyku, żołądka
23 XI 2016 r.- żywienie w raku piersi, macicy, jajników, prostaty
Każde spotkanie podzielne będzie na część wykładową i dyskusyjną. Zachęcamy do udziału pacjentów oraz Ich opiekunów.
Mazowiecki Szpital Onkologiczny, godz. 11.00, sala 047. Wstęp wolny!
Zapisy pod nr tel. 22 766 15 05, w rejestracji ogólnej lub mailowo: szpital@szpitalonkologiczny.pl
Plakat

Żywienie w chorobie nowotworowej- pod takim tytułem w Mazowieckim Szpitalu Onkologicznym 4 sierpnia br. miało miejsce spotkanie z dietetyczką mgr Iwoną Sajór,
Celem spotkania było zwrócenie uwagi jak ważne jest odpowiednie postępowanie dietetyczne i właściwe odżywianie na wszystkich etapach choroby nowotworowej.
Zainteresowanie wśród pacjentów i Ich opiekunów było bardzo duże, dlatego w kolejnych miesiącach planujemy podobne spotkania.
Chcemy, aby każdy wykład poświęcony było innej grupie nowotworów.
Informacja o terminie i tematyce najbliższego wykładu będzie zamieszczona wkrótce na stronie oraz w formie plakatów na terenie Mazowieckiego Szpitala Onkologicznego.

22 czerwca 2016 r. w naszym szpitalu odbyła się druga edycja Dnia Otwartego Fundacji Piękniejsze Życie oraz Citizen Day L’oreal. Od godzin porannych pacjentki korzystały z bezpłatnych porad i indywidualnych makijaży. Wszystkie Panie otrzymały także upominek w postaci zestawu kosmetyków. Akcja przebiegła w miłej atmosferze, a czas, który pacjentki poświęciły tylko dla siebie, bez wątpienia był dla Nich zastrzykiem energii i wspaniałą odskocznią od codzienności.

Dzień Otwarty Fundacji w 2016 r.

Dzień Otwarty Fundacji w 2015 r.

Wielu pacjentów chorujących onkologicznie ma problemy z odżywianiem, które zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz wspiera proces leczenia.
Wychodząc naprzeciw problemom żywieniowym chorych 30 czerwca br. odbyły się warsztaty kulinarne dla pacjentów oraz ich opiekunów..
Program warsztatów objął wykład, pokaz kulinarny z wykorzystaniem preparatów odżywczych oraz sesję pytań i odpowiedzi.

Szpital wspólnie z Fundacją Piękniejsze Życie organizuje bezpłatne warsztaty pielęgnacji i makijażu dla pacjentek.
Każdego miesiąca zawodowi makijażyści prezentują 10 pacjentkom wieloetapowy program pielęgnacji skóry i makijażu,
który pomaga pokonać i ukryć widoczne efekty uboczne leczenia.
Każda uczestniczka otrzymuje zestaw kosmetyków. Spotkanie trwa ok. 2 godzin.
Najbliższe warsztaty: 9 IX, 14 X, 9 XII. Zapisy pod nr tel. 22 766 15 05.